מה בין מזגן רגיל (on/off) למזגן אינוורטר ?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook

בשנים האחרונות נכנסו לשימוש באופן גורף מזגני האינוורטר.
לכל חברת מזגנים ישנם מזגנים רגילים ומזגני אינוורטר.
כיצד עובד מזגן רגיל  ( on/off )  ?
המזגן יונק אויר בטמפרטורת החדר, האויר עובר על גבי צלעות הקרור במאייד (היחידה הפנימית) ויוצא לחדר בטמפרטורה נמוכה יותר. בתוך צלעות הקרור עובר קרר, הקרר מקורר ע"י פעולת המדחס שעובד בתפוקה מלאה כל עוד רגש הטמפרטורה במאייד מרגיש שהטמפרטורה עדיין לא הגיעה למצב הרצוי. ברגע שהרגש מרגיש שהאויר מספיק קר הוא שולח אות להפסקת פעולת המדחס, המזגן עובר למצב איוורור עד להתחממות הרגש וחוזר חלילה.

כיצד עובד מזגן בטכנולגיית אינוורטר ? 
בהדלקת המזגן המדחס נכנס לעבודה בתפוקה גבוהה, ברגע שהרגש במאייד מרגיש שהטמפרטורה מתקרבת לטמפרטורה הרצויה – המדחס "מוריד הילוך" ( אינו מפסיק, רק נחלש ) וממשיך לעבוד בקביעות בתפוקה נמוכה, ושומר על טמפרטורה אחידה ונעימה בחדר.

יתרונות וחסרונות .   
– מזגן אינוורטר בד"כ שקט יותר  (הן המאייד והן המעבה).
– במזגן אינוורטר האויר היוצא נעים ובטמפרטורה אחידה לאורך זמן, לעומת מזגן רגיל שלעיתים מקרר בתפוקה מלאה ולעיתים מפסיק לקרר ומוציא רק אויר בטמפרטורת החדר.
– מזגן אינוורטר חוסך  כ- 30% בצריכת החשמל יחסית למזגן רגיל.
– מזגן אינוורטר בד"כ אינו קופא במעלות נמוכות בחורף, מזגן רגיל עלול לקפוא.
– במזגן אינוורטר צריכת החשמל בד"כ נמוכה ואחידה, במזגן רגיל ישנם תנודות מהותיות בצריכת החשמל הקופצות בין הפסקה לצריכה מלאה.
– מזגן אינווטר מייבש פחות במצב חימום.
-המזגן אינוורטר חלקי החילוף יקרים יותר מחלקי החילוף במזגן רגיל.
– לא כל טכנאי מתמחה בתיקון מזגני אינוורטר, וכפועל יוצא מכך עלות התיקון של מזגני אינוורטר יקרה יותר לעומת תיקון מזגן רגיל.

דעתי באופן אישי – אם מחפשים מזגן לשימוש בתדירות סבירה, מייעדים אותו לקירור, ורק לתיגבור בימים קרים  ( לא מסתמכים עליו ככלי עיקרי לחימום ) – הייתי הולך על מזגן רגיל.

הזכויות שמורת – מיזוג רענן  ירושלים,  0522639222

 

 

.

צור קשר

ימי א׳-ה׳
07:30-22:00
ימי ו׳
07:30-14:00

ימי א׳-ה׳
07:30-22:00
ימי ו׳
07:30-14:00

Call Now Button